Microsoft, Outlook’a Erişilebilirlik Sekmesi Ekliyor

Erişilebilirlik, ilk duyurulduğu andan beri Windows 11’in teması oldu diyebiliriz. Bu durum şirketin pek çok Office uygulamasına da yayıldı. Microsoft, Windows için Outlook’un bir Erişilebilirlik sekmesine sahip olacağını duyurdu.

Bu yeni eklenecek olan özellik Windows’un Excel ve PowerPoint sürümlerine eklenen özelliğe benziyor. Şirket, blog yazısında şöyle bahsetmiş;

“Erişilebilirlik sekmesi, iletinizi erişilebilir kılmak için ihtiyaç duyduğunuz tüm araçları tek bir yere topluyor. Bağlamsal bir sekme olmasının yanı sıra Erişilebilirlik Denetleyicisi bölmesiyle aynı anda görünüyor.”

Kullanıcılar e-posta yazmaya başladıklarında üstteki Mesaj sekmesine, ardından Erişilebilirliği Kontrol Et simgesine tıklayarak yeni sekmeye ulaşabilirler. Alternatif bir yol olarak da Outlook’un Arama çubuğuna “erişilebilirlik” yazarak arama yapıp ardından “En İyi Eylem” butonuna tıklayıp Erişilebilirlik Denetleyicisi’ni seçebilirsiniz.

Outlook erişilebilirlik sekmesi şu anda Beta kanalındaki Office Insider programı üyeleri tarafından 2304 (Build 16321.20000) veya üzeri sürümlerle kullanılabiliyor. Outlook’taki bu özelliğin genel kullanıma sunulma tarihi hakkında henüz bir bilgi bulunmuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir