Selçuk Bayraktar’dan Dikkat Çeken Sözler: “SİHA’ları Geliştirdiğimizde Teröristten Değil CHP’den Cevap Geldi”

İzmir’de gerçekleşen TEKNOFEST’te konuşan Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, dikkat çeken açıklamalara imza attı. Bayraktar, ‘SİHA’ları ilk geliştirdiğimizde ilk cevap teröristten değil CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu’ndan geldi’ sözleriyle gündem oldu!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın damadı ve SİHA/İHA sistemlerinin mimarı Selçuk Bayraktar, İzmir’de gerçekleşen TEKNOFEST’te dikkat çeken açıklamalar yaptı.

Bir taraftan siyaset üstü tutulan, bir taraftan da siyasete girip girmeyeceği merak konusu olan Selçuk Bayraktar, Candaş Tolga Işık’a yaptığı açıklamalarla gündem oldu.

“Biz SİHA’ları ilk geliştirdiğimizde, ilk cevap teröristten gelir diye bekliyorduk; meclisten geldi. CHP’li Milletvekili Sezgin Tanrıkulu’ndan geldi ve bu sistematik şekilde devam etti. Terörle mücadelede meşru bir operasyon yürütülüyor.” diyen Bayraktar’ın sözleri dikkat çekti.

Sezgin Tanrıkulu, SİHA’lar ile sivillerin de vurulduğunu öne sürerek; “Eskiden JİTEM vardı, şimdi aynı görevi SİHA’lar yapıyor. Böyle yöntem hukuk devletinde olmaz ancak savaşta olur; savaşın da kuralları vardır” sözleriyle dikkat çekmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir