İmamoğlu mu Kurum mu? 4 adaylı İstanbul anketinden sürpriz sonuç

31 Mart yerel seçimlerine haftalar kala siyasi partiler çalışmalarını hızlandırıyor. Anket şirketleri de bu yöndeki incelemelerini sürdürüyor. Son olarak Metropoll Araştırma’nın İstanbul’da yaptığı çalışmaya göre; DEM Parti’nin aday çıkarması durumunda İmamoğlu ile Kurum arasındaki fark 3 puana kadar düşüyor.

4 ADAY ÜZERİNDEN İSTANBUL’DA ANKET YAPILDI

Metropol Araştırma, “Önümüzdeki yerel seçimlerde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için adaylar aşağıdaki gibi olursa hangi adaya oy verirsiniz” diye soruldu. Aday grupları da Ekrem İmamoğlu, Murat Kurum, DEM Parti adayı ve İYİ Parti adayı olarak sıralandı.

Ankete katılanların yüzde 41.6’sı Ekrem İmamoğlu‘na oy vereceğini söylerken, yüzde 38’i Murat Kurum‘a oy vereceğini dile getirmiş.DEM parti adayına oy vereceğini söyleyenlerin oranı yüzde 5.6, İYİ Parti adayına oy vereceğini söyleyenlerin oranı ise yüzde 2.9 oldu. Ankete katılanların yüzde 11.9’u da ‘fikrim yok’ demiş.

Metropoll anketine katılan İYİ Partililerin yüzde 63.8’i Ekrem İmamoğlu’na yüzde 24.1’i ise kendi partisinin adayına oy vereceğini söylemiş.

Kaynak: Haberler.com / Politika

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir