Samsung’dan Apple’a bir gol daha! Genişleyebilir ekranlı telefon!

Güney Kore’de Flex Magic ve Flex Magic Pixel ticari marka kayıtlarının ardından, bu isimler Avrupa’nın ticari marka listeleme web sitesi EUIPO’da da göründü. İki patent, akıllı telefonlar, AR cihazları ve diğer büyük ekranlı aletler için OLED ekranlar olduğunu doğrulayan kısa bir açıklamayla birlikte geldi.

Samsung, EUIPO’da “Flex Magic” ve “Flex Magic Pixel” patentlerini duyurdu. Patent isminin yanı sıra, şirket “Flex Magic Pixel” yazısı ve ortasında kare bir nesne içeren bir logo ticari markası için de başvuruda bulundu. Benzer şekilde, ortasında bir nesne bulunan “Flex Magic” yazılı başka bir patent de var.

Bu patentlerin, video monitörler, televizyonlar, akıllı telefonlar, giyilebilir cihazlar, akıllı gözlükler, gerçeklik gözlükleri ve tablet monitörler için OLED ekran panelleri olduğu görülüyor. Önemli olarak, bunlar “akıllı telefonlar için genişleyebilir ekran” ve “saat şeklinde akıllı telefonlar” olarak etiketlenmiş. Açıklamaya göre, genişleyebilir ekran teknolojisinin kitlesel kullanılabilirliğine oldukça yakınız.

Samsung’dan Apple’a bir gol daha! Genişleyebilir ekranlı telefon!

Daha önce, özellikle Flex Note cihazı gibi birkaç proje gördük. Bu cihaz, geçen yıl ABD, San Jose, Kaliforniya’da düzenlenen SID 2022 Ekran Haftası’nda sergilendi. Samsung’un CES 2023’te sergilediği başka bir Samsung Flex Gaming taşınabilir konsol konsepti de var. Bir personel, kontrol cihazı çevresindeki katlanabilir ekranı gösteriyordu.

Flex Magic Pixel ve Flex Magic ticari markalarının EUIPO ve Güney Kore’nin Sertifikasyon Ajansı’nda görünmesi, 2024’te genişleyebilir bir ekranla özel bir şeylerin olduğunu doğruluyor. AR ürünleri zaten sırada, ancak yeni bir akıllı telefon gerçeğe yakın olabilir.

Bu tür genişleyebilir ekranların birden fazla kullanım durumu olabilir, çünkü bu ekranlar birçok elektronik cihazın standart form faktörünü değiştirebilir. Özellikle akıllı telefonlar için oldukça bir evrim olabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir